230 mijë euro një biletë? Koncerti i këngëtares së njohur mund të hyjë lehtësisht në histori!

5 muaj më parë
230 mijë euro një biletë? Koncerti i këngëtares së njohur mund të hyjë lehtësisht në histori!

Mendoni se keni paguar shumë për një biletë koncerti? Epo gaboheni.

Sipas mediave britanike, biletat për të parë Adele duke kënduar “live” në Las Vegas kanë arritur shifrën marramendëse të 200 mijë paundëve.

Biletat variojnë nga 650 £ por për një pozicion në rreshtin e parë, fansat duhet të paguajnë deri në 197,698 £. “Shumica e njerëzve vareshin te biletat e tyre dhe kërkesa prej 200,000 £ është e madhe, por padyshim kushdo që po përpiqet t’i rishesë ato bileta mendon se mund të jetë në gjendje të marrin para.

Ka vende me çmime më të arsyeshme në dispozicion, por pritet që çmimet të rriten më afër datës së koncertit të parë pasi njerëzit bëjnë plane të minutës së fundit për të shkuar në Vegas për të parë këngëtaren. Nëse dikush kërkon 200,000 £ një biletë, besoj se ka dikush që është i gatshëm të paguajë për të”, ka thënë një burim.