A sa bukur! Tifozët italianë dhe ata shqiptarë bëhen bashkë! Festë e madhe te…

1 vit më parë
A sa bukur! Tifozët italianë dhe ata shqiptarë bëhen bashkë! Festë e madhe te…

Tifozët e Romës janë optimistë se skuadra e tyre e zemrës do të triumfojë mbrëmjen e sotme te “Air Albania”, në sfidën me Feynoord-in e Holandës.

Ndërkohë, që ka nisur prej orës 18:00 hyrja në stadium për tifozët që kanë biletë, ata që nuk kanë mundur të sigurojnë një të tillë,  janë pozicionuar te “Fan Zone” te amfiteatri i Liqenit Artificial.

Gazetari Juxhin Mustafaraj raporton per Abc News një situatë festive dhe tepër entuziaste. Në këtë zonë dedikuar për romanët ka festë, muzikë, ndërsa tifozët i shijojnë duke konsumuar birra.

Janë të shumtë gjithashtu edhe qytetarët e Tiranës, që u janë bashkuar tifozëve të Romës, duke mbështetur kështu skuadrën italiane.

Finalja e Conference League nis në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”. Kjo është hera e parë që një kompeticion i rëndësishëm i UEFA-s zhvillohet në Shqipëri.

Finalja e Conference League do të zhvillohet në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”, mes Romës dhe Fejnordit. Kjo është hera e [parë që Shqiëpria organizon një event të tillë. Thuhet se vendi jonë pritet të përfitojë 100 milionë euro nga kjo finale, ku padyshim më të fituarit janë hotelet dhe restorantet.