Aktorja e njohur e fiksuar pas të birit 11-vjeçar: Flemë bashkë, e ushqej nga goja…

6 muaj më parë
Aktorja e njohur e fiksuar pas të birit 11-vjeçar: Flemë bashkë, e ushqej nga goja…

Alicia Silverstone e njohur për rolin e saj si Cher Horowitz në Clueless, është dalluar gjithmonë edhe për stilin e saj të payakontë të prindërimit.

Në podastin e saj të fundit ajo foli për stilin e saj natyral të prindërimit. Aktorja 45-vjeçare zbuloi gjatë një paraqitje në “The Ellen Fisher Podcast” se ajo dhe djali i saj 11-vjeçar ende “flenë së bashku”.

“Bear dhe unë ende flemë së bashku,” pranoi Silverstone.

Ajo theksoi se stili i saj i prindërimit është thjesht “ndjekja e natyrës”. Silverstone gjithashtu foli për procesin e trajnimit të vockël që përdori me djalin e saj, Bear. Aktorja nuk përdorte pelena dhe “shikonte shenjat e tij” për të ditur se kur duhej të përdorte tualetin.

“Është kaq e mrekullueshme. Është kaq e lehtë,” shpjegoi ylli i “Clueless”. “Kur mbaroja së ushqyeri, ai shkonte në tualet, edhe kur zgjohej nga gjumi, ai shkonte në tualet, ndryshe nga fëmijët e tjerë.”

“Kishte një periudhë kohore kur e shikoja lakuriq dhe shikoja shenjat,” shtoi Silverstone. “Pjesa e sinjaleve për mua ishte vërtet argëtuese, sepse mendova se ai po flirtonte me mua sepse do ta bënte këtë buzëqeshje të vogël. Në atë kohë ai duhej të urinonte.”

Kur Bear ishte 10 muajsh, aktorja tregoi se e ushqente atë nga goja e saj. “Unë ushqeva me perime nga supa … nga goja ime tek e tija,” shpjegoi ajo në një video të shpërndarë në atë kohë.

Ajo shton: “Kjo lloj ushqyerje është një proces mjaft i dashur për të dz ne. Ai gjithmonë zvarritet nëpër dhomë për të më kapur gojën nëse jam duke ngrënë.”