Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

7 muaj më parë
Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

‘Mollëzat’ janë një ndër tiparet më të rëndësishme në fytyrën e një gruaja, pasi thuhet se i shtojnë shumë hijeshi paraqitjes, më shumë se çdo tipar tjetër.

Gjithmonë pasja e mollëzave të hijshme ka qënl një tipar i dëshiruar nga të gjitha gratë dhe vajzat. Sot në fakt duket se gjithçka është e lehtë kjo për shkak të botoxit dhe fillerave që përdorin vajzat e reja.

Po dikur që nuk ka pasur fillera si janl dukur bukuroshet e ekranit shqiptar? Për ju do të sjellim disa nga gratë më të hijshme të ekranit, ato jan aktoret tona, të cilat me një natyralitet të pashoq, cilësohen si vajzat me mollëzat më të bukura të kohës.

Gjithashtu vlen të ndajmë me ju një tjetër mit që ekziston për mollëzat thotë se sa më të mëdha dhe të dukshme të jenë ato në fytyrën e një gruajë, aq më e pjekur dhe pjellore është ajo.

1. Roza Anagnosti
Një ndër aktoret më të kërkuara nga regjisorët e asaj kohe ishte padyshim Roza Anagnosti. Aktorja e shumë filmave shqiptarë përpos aftësive të saj në fushën e kinematografisë, spikati gjithashtu për tiparet. Ndonëse cilësia e fotos së mësipërme nuk krahasohet me ato që mund të shkrepen sot, mollëzat e aktores dallohen fare mire nga fytyra me prerje gati perfekte.

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

2. Tinka Kurti
Mollëzat e Tinka Kurtit nuk mund të të shpëtojnë kurrsesi. Të ngritura, natyrale dhe në harmoni me çdo tipar tjetër të saj.

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

3. Ermira Gjata
Aktorja e ‘Shi në plazh’ dhe shumë filmave të tjerë duket sikur nuk ka nevojë për kurrëfarë grimi për t’i nxjerrë në pah tiparet.

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

4. Eva Alikaj
Me shumë gjasa të gjithë aktoren e njohim ndryshe si ‘Elsa’, personazhin e famshëm tek filmi Pallati 176-të. Mollëzat e kapërcyera harmonizoheshin perfekt me fytyrën e imët të aktores.

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

6. Antoneta Papavli
Që nga koha kur është shkrepur kjo foto kanë kaluar shumë dekada dhe sërish nuk ka asgjë që mund të fshehë mollëzat e aktores së pavd*kshme.

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

7.Matilda Makoçi
Makoçi nuk mund t’i mungonte kurrsesi kësaj liste. Mollëzat dhe buzëqeshja e një prej aktoreve më të bukura të kinemasë ka mbetur për një kohë të gjatë në kujtesën e shqiptarëve.

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura

8. Pavlina Mani
Përpos tipareve të tjera për të cilat është shquar gjithnjë, aktorja e njohur e shumë filmave vazhdon ende të identifikohet për mollëzat e ngritura. Edhe pse vitet kanë bërë punën e tyre duke holluar pjesën e poshtëme të fytyrës, asaj i mjafton vetëm një buzëqeshje!

Atëherë nuk kishte botox-e! Ja 8 aktoret shqiptare me mollëzat më të bukura