Author Archives for user1

Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Shqiptari që po shkëlqen në Amerikë, i ka sytë nga ftesa e Kombëtares kuqezi

14 Tetor, 2022 12:05 pm Published by Komentet te Shqiptari që po shkëlqen në Amerikë, i ka sytë nga ftesa e Kombëtares kuqezi Janë të Mbyllura

Gjeografia e futbollistëve shkodranë nëpër botë shtohet gjithnjë e më shumë. Ai për të cilin “Shkodra Sport” do të shkruajë sot është futbollisti 18 vjeçar Brandon Gjekaj. Ai vërtetë ka lindur dhe është rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por lidhjen me Shqipërinë i ka shumë të forta, falë edhe prindërve të tij të…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Temperatura e lartë e la në karrige me rrota, Arbri nga Përrenjasi i bën surprizën e bukur të motrës në dasmën e saj

14 Tetor, 2022 12:04 pm Published by Komentet te Temperatura e lartë e la në karrige me rrota, Arbri nga Përrenjasi i bën surprizën e bukur të motrës në dasmën e saj Janë të Mbyllura

Nuk ecën dot prej moshës 3 vjeçare mirëpo kjo nuk e pa penguar Arbri Bogdanin që ta “ndezë” dasmën e motrës së tij. I riu nga Përrenjasi kërceu dhe e shijoi në maksimum ditën më të rëndësishme të së motrës. I ftuar në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ai foli për këtë por dhe për problemet…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Futbollisti shqiptar i Olimpiakos bën një super paraqitje në Europa League

14 Tetor, 2022 11:48 am Published by Komentet te Futbollisti shqiptar i Olimpiakos bën një super paraqitje në Europa League Janë të Mbyllura

Një nga ndeshjet e mbrëmshme të Europa League ka qenë edhe dueli mes Qarabag dhe Olimpiakos. Ndeshja e vlefshme për grupin G përfundoi në shifrat e bardha 0-0. Një rezultat që iu shkon për shtat azerbajxhanasve që ngjiten në kuotën e 7 pikëve dhe shumë afër kalimit të grupit. E ndërsa për grekët ishte pika…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Ekipi i yllit të Kosovës barazoi me PSG-b, klubi shkarkon trajnerin

13 Tetor, 2022 12:34 pm Published by Komentet te Ekipi i yllit të Kosovës barazoi me PSG-b, klubi shkarkon trajnerin Janë të Mbyllura

Ekipi yt mund të barazojë 0-0 përballë PSG-së, por pika e marrë ndaj kampionëve në fuqi nuk mund të mjaftojë dhe e sheh veten i shkarkuar nga posti i trajnerit. Kështu ka ndodhur me Oscar Garcia, 49-vjeçarin spanjoll, të cilin drejtuesit e Reims e kanë shkarkuar për mungesë të rezultateve pozitive. Skuadra ku luan edhe…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Duka e thotë troç: Reja është deri në ndeshjen me Italinë, në shtator duhet të kemi 7 pikë

13 Tetor, 2022 12:32 pm Published by Komentet te Duka e thotë troç: Reja është deri në ndeshjen me Italinë, në shtator duhet të kemi 7 pikë Janë të Mbyllura

Nga objektivat e Kombëtares në eliminatoret e Euro 2024, e ardhmja e trajnerit të Kombëtares, organizimi i suksesshëm i UEFA Conference League në Tiranë apo te revolucioni i futbollit të femrave dhe deri të inaugurimi i Shtëpisë së Futbollit. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka dhënë një intervistë për televizionin “Klan News”…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Reja tregon “gabimin” që bëri ndaj Izraelit: Ndërrova skemën për hir të këtij lojtari

13 Tetor, 2022 12:29 pm Published by Komentet te Reja tregon “gabimin” që bëri ndaj Izraelit: Ndërrova skemën për hir të këtij lojtari Janë të Mbyllura

Trajneri i Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”. Fillimisht u prek tema e Armando Brojës, teksa tekniku i Kombëtares u shpreh se lojtari i Chelsea është si drita që herë fiket dhe herë ndizet, pasi nuk ka luajtur kurrë për 90 minuta me ekipin e tij në Premier…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

U njohën në Big Brother 4 dhe sot janë akoma bashkë, prindër të dy fëmijëve

13 Tetor, 2022 12:27 pm Published by Komentet te U njohën në Big Brother 4 dhe sot janë akoma bashkë, prindër të dy fëmijëve Janë të Mbyllura

Neda Balluku ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “Goca dhe Gra”. Ndër të tjera, ajo foli për jetën e saj private duke u ndalur te marrëdhënia e dashurisë me Ogrenin, që në fakt lindi në “Big Brother”. “Ka qenë 2010-2011, ne të dy fakti që u njohëm aty ishte rastësi se ne u…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Në Itali kanë një mesazh për Inzaghin: Gabimi i Asllanit? Fute titullar ndaj Salerintanës

13 Tetor, 2022 12:09 pm Published by Komentet te Në Itali kanë një mesazh për Inzaghin: Gabimi i Asllanit? Fute titullar ndaj Salerintanës Janë të Mbyllura

Interi luajti mbrëmë kundër Barcelonës, ndërsa Kristjan Asllani mund të ishte bërë heroi i atij takimi. Mesfushori shqiptar u fut si zëvendësues duke qenë në fushë për 13 minuta. Elbasanasi pati rastin e artë në minutën e 94-të ku përballë Ter Stegen nuk arriti të shënonte. Por, edhe të pasonte do ta kishte mjaft të…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Elon Musk nxjerr parfumin me aromën më të çuditshme në botë, e dini sa kushton?

13 Tetor, 2022 12:02 pm Published by Komentet te Elon Musk nxjerr parfumin me aromën më të çuditshme në botë, e dini sa kushton? Janë të Mbyllura

Jeni gati për çudinë tjetër të Elon Musk? Njeriu më i pasur në botë, Elon Musk, po ndjek gjurmët e të famshmëve të tjerë duke lançuar edhe ai një parfum. Por në fakt parfumi i Musk është ndryshe nga çfarëdolloj parfumi tjetër që mund të keni parë, apo që është lançuar nga të famshëm të…


Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje

13 Tetor, 2022 11:44 am Published by Komentet te Ka shkruar emrin me gërma të mëdha në historinë e televizionit shqiptar! 71 vjeç por nuk njeh plakje Janë të Mbyllura

Duket sikur vitet për të kanë ngecur dhe se koha ka ndaluar për të që ajo të mbetet përjetë e re. Vera Grabocka ka shkruar historinë e suksesit në televizion. Ajo ka sjellë për publikun shqiptar formatet më të suksesshme në botë si Dance with me, X Factor, Your face sounds familiar, Në kurthin e…