Babai i mori jetën padashje djalit të tij: Nuk e fal dot veten!

9 muaj më parë
Babai i mori jetën padashje djalit të tij: Nuk e fal dot veten!

Një baba zemërthyer ka treguar se pa dashje u ak(sidentua me makinë dhe i mori jetën djalit 3-vjeçar teksa ky i fundit luante me biçikletë në fermën e familjes.

Ianto Jenkins ndërroi jetë jashtë shtëpisë së tij në zonën Clynderëen të Pembrokeshire më 3 gusht, pasi babai i tij nuk e pa atë në pasqyrat e kamionit.

Babai Guto Jenkins, 32 vjeç, ishte duke u larguar nga ferma për të bërë një shpërndarje kur Ianto i vogël ndodhej pas kamionit dhe pësoi një dëmtim fatal në k.okë.

Guto tha se kishte në plan ta merrte me vete 3-vjeçarin, por vogëlushi ndërroi mendje dhe vijoi të luante me biçikletë së bashku me kushërinjtë e tij.

“Nuk e pashë në asnjë moment prapa kamionit, pavarësisht se kontrollova pasqyrën time.” “Nuk kam parë, dëgjuar apo ndjerë ndonjë gjë të pazakontë.”

Ai shtoi: Nuk e di se cila pjesë e rimorkios e kapi atë. Dhimbja dhe faji nuk do të largohen gjithë jetën. E kam të pamundur të fal veten.