Beatrix Ramosaj fiton çmimin e madh në Festivalin e njohur

1 vit më parë
Beatrix Ramosaj fiton çmimin e madh në Festivalin e njohur

Mbrëmjen e së premtes është zhvilluar finalja e madhe e Netët e Klipit, ku në kalanë e Ulqinit janë ndarë çmimet mes këngëtarëve.

Mirëpo, ajo që ka triumfuar është Beatrix Ramosaj, e cila ka rrëmbyer edhe çmimin kryesor, njëherazi edhe çmimin e publikut. ‘By My Side’ është kënga që ka plotësuar të gjitha kriteret e jurisë dhe ia ka dal të triumfojë.

Lista e çmimeve në edicionin e 19-të, 27 maj 2022, Ulqin: KLIPI MË I MIRË ALTERNATIV – Lamtumire – Tiri Gjoci

GRAFIKA MË E MIRË – Perjete – Hana Cakuli, KLIPI MË I MIRË ROCK – Invicttus – Adhurim Demiri, DUETI MË I MIRË – A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

KLIPI MË I MIRË I MUZIKËS QYTETARE – Mangava Tut – Evi Reci, KLIPI MË I MIRË I POPFOLK – Pse – Leonora Poloska, IMAZHI MË I MIRË NE KLIP – Tik Tak – Young Zerka

INTERPRETUESI MË I MIRË – Dinasty – Stine, INTERPRETUESJA MË E MIRË – Ma e mira – Sheila Haxhiraj, CMIMI I MEDIAS Love Letter – Alban Ramosaj, FABULA ME E MIRE Lamtumire – Elita 5

ÇMIMI I PUBLIKUT By My Side – Beatrix Ramosaj, ÇMIMI DELIART Ty – Berkan Beka, BEST GROUP- ALAR BAND, ÇMIMI KARRIERËS Lament for Ukraine – Mentor Haziri, Dave Mçune

DEBUTUESI MË I MIRË Bisha – Kapo, MONTAZHI MË I MIRË A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj, ÇMIMI SPECIAL I JURISË Ami – Luar Arani x Mixey, KAMERA MË E MIRË Pikture – Gent Fatali x Fifi

VIDEOKLIPI MË I MIRË URBAN Vetun – Blerando, REGJIA MË E MIRË Ne te zenca – Aurela Gaçe | Regjia – Delinda Disha, PRODUKSIONI MË I MIRË Hero – 2 FARM | Produksioni – 2 FARM.