CM | Broja-Milan, ka një avantazh në negociata!

2 muaj më parë
CM | Broja-Milan, ka një avantazh në negociata!

Milan tashmë ka ide të qarta në lidhje me afatin kalimtar të verës 2023 dhe një prej tyre është të nënshkruajë me një sulmues për të ardhmen… Calciomercato.com raporton se si drejtuesit janë duke pritur për shenja nga Divock Origi i cili deri më tani ka luftuar me probleme të shumta lëndimesh.

Ndërsa Olivier Giroud do të jetë 36 vjeç nga fillimi i sezonit të ardhshëm, Zlatan Ibrahimovic mund të tërhiqet dhe Ante Rebic është një anësor natyral dhe qe ka kaluar gjithashtu probleme fizike.

Kjo do të thotë se do të nevojitet një sulmues i ri, por ndryshimi i pronësisë nga Elliott Management në RedBird Capital nuk ka ndryshuar udhëzimet për investimet, kështu që Milani nuk do të ketë 60-70 milionë euro në dispozicion për të shpenzuar vetëm për një lojtar.

Profilet më të rinj do të monitorohen dhe vlerësohen në vend të tyre, me Armando Broja në listën e tyre. Ai nuk është një makinë goli pasi shënoi 10 në 30 ndeshje dy vjet më parë në Eredivisie me Vitesse, pastaj 9 në 38 me Southampton në të gjitha garat sezonin e kaluar, por ai përshtatet në mënyrë të përkryer me stilin e Milanit.

Për momentin nuk ka asgjë më shumë se një interesim i thjeshtë, por nuk mund të përjashtohet që mund të bëhet diçka më shumë në muajt në vijim. Chelsea e konsideron atë të transferueshëm pavarësisht rinovimit të kontratës së tij deri në vitin 2028.

Marrëdhënia e shkëlqyer mes Milanit dhe Bluve mund të ndihmojë, me një çmim fillestar prej 30 milionë euro. Kete do ta diskutonin direkt pronaret e dy klubeve duke qene amerikane: Gerry Cardinale i RedBird dhe Todd Boehly i Eldridge Industries.