Dhuruan spektakël në ‘Sunny Hill’, këngëtarët italianë bëjnë shqiponjën: Jemi vëllezër!

7 muaj më parë
Dhuruan spektakël në ‘Sunny Hill’, këngëtarët italianë bëjnë shqiponjën: Jemi vëllezër!

Mbërmjen e djeshme u mbakjt festivali ‘Sunny Hill’ në qendër të Tiranës. Adhures të muzikës u mblodhën në shesh për ta kaluar një natë festive me shumë alegri.

I pranshëm në këtë mbrëmje ishte edhe këngltari i njohur Fedez, i cili interpretoi mbrëmë në festival. Ai ka shumë fansa në Shqipëri të cilët patën mundësinë të shujijnë mbrëmë performancën e tij fatastike.

Festivali do të vazhdojë ddhe 2 ditë të tjera, te parku i Liqeni Artificial, me të tjerë artistë të huaj dhe shqiptarë. Para se të performonte në skenë, Fedez ka dhënë dhe një mesazh për shqiptarët.

Ai ka publikuar një video me artistin tjetër italian, Tananai, i cili gjithashtu interpretoi mbrëmë, teksa thonë: “O vëlla jemi shok”, ndërsa kanë bërë dhe shqiponjën me duar. Reperi dhuroi spektakël duke interpretuar disa nga hiteve të tij përpara adhuruesve të muzikës që ishin në festival.

Po ashtu ai gjatë një koncerti është shprehur se ai dp të organizojë një kobcert ku të gjithë do të kenë mundësi të futen falas.

Kujtojmë se pak kohë më parë Fedez njoftoi se po kalon një periudhë të v ështirë për shkak të sëmundjes së tij. Ai vuante nga një tumori i rrallë neuroendokrin të pankreasit.

Fedez iu nënshtrua një operacioni dhe tani duket se gjithçka është nën kontroll.