Di Marzio: “Milani po ndjek talentin e Leverkusen, por kosto e tij e lartë ende”

7 muaj më parë
Di Marzio: “Milani po ndjek talentin e Leverkusen, por kosto e tij e lartë ende”

Duke folur për mikrofonat e Sky Sport, Gianluca Di Marzio raportoi lajmet më të fundit për Milanin. Këto janë fjalët e tij: “Duke pritur që të zyrtarizohen rinovimet e drejtuesve, ata rikonfirmojnë idenë intriguese të Ziyech me kontaktet e bëra me lojtarin.

Chelsea po kënaq lojtarët që duan të largohen dhe mund të jetë e njëjta gjë edhe per marokenin. Nuk harrohet vëmendja për De Ketelaere e Club Brugges. Pjesa e rëndësishme është ajo e mbrojtësit.

Pas emrit të Acerbit, kuqezinjtë janë kthyer te Diallo i PSG. Kuqezinjtë e pëlqejnë shumë lojtarin, ai do të largohet kryeqyteti francez dhe shuma e kërkuar nga parisienët mund të ulet duke pasur shumë lojtarë të tepërt per te hequr…

Një tjetër lojtar që i pëlqen shumë është Hincapiè del Leverkusen, mbrojtës ekuadorian dhe të cilin kuqezinjtë e ndjekin me shumë vëmendje. Ai ka një vlerësim shumë të lartë, flitet 30-35 mln euro, por është një lojtar me prespektive.

Ne fund, situata Bremer: Interi ka avantazhin por kuqezinjtë po ndjekin situatën për ta përfituar në rast të negociatave mes brazilianit dhe zikalterve nuk do te mbylleshin me sukses”.