”Djali jonë nuk ka faj”, familjarët e të fejuarit të Samantës që vetëvrá me fotoksinë publikojnë bisedat e fundit mes çiftit

9 muaj më parë
”Djali jonë nuk ka faj”, familjarët e të fejuarit të Samantës që vetëvrá me fotoksinë publikojnë bisedat e fundit mes çiftit

Dy ditë më parë opinioni publik u shokua nga një ngjarje r*ndë që ndodhi në qytetin e Shkodrës, ku një vajzë 17-vjeçare i dha fund jetës. Ajo konsumoi lëndën vdékjeprurëse (fotoksinë), kjo për shkak se i fejuari i saj Kristian Fusha kishte kryer një akt të rëndë. Ai kishte vjédhur një shumë të madhe parashë, në shtëpinë e motrës (Eva Vitaj) së 17-vjeçares.

Pas ngjarjes së rëndë 27-vjeçari ka deklaruar se ishte i detyruar të bënte këtë gabim për shkak se duhet të operonte këmbën dhe nuk kishte ku t’i siguronte ato para. Mirëpo Samanta e ndjerë kishte pasur një sedër të fortë, e duke mos e përballuar këtë gjest të ulët vendosi t’i jepte fund jetës edhe pse nuk kishte asnjë faj.

Të afërm dhe familjarë të tij kanë hedhur poshtë versionin se 17-vjeçarja i ka dhënë fund jetës pasi djali i tyre akuzohét se i vodh/ kasafortën kunatës.

Në një rrëfim ekskluziv për JOQ lidhur me historinë e dashurisë mes të rinjve ata kanë dhënë prova mbi versionin e tyre të ngjarjes duke thënë se Kristiani ka marrë përsipër një faj që nuk e ka kryer pasi ato para do i përdorte për të nisur një jetë të re me të fejuarën e tij.

”Djali jonë nuk ka faj”, familjarët e të fejuarit të Samantës që vetëvrá me fotoksinë publikojnë bisedat e fundit mes çiftit

Ata kanë bërë publike bisedat e fundit të së ndjerës dhe disa mesazhe zanore ku 17-vjeçarja rrëfen se e dhunon*n.

”Djali jonë nuk ka faj”, familjarët e të fejuarit të Samantës që vetëvrá me fotoksinë publikojnë bisedat e fundit mes çiftit

Burimi: JOQ