Djali nga Delvina ndahet nga jeta para kohe, babai: “O dritë e syve të mi, do më mungosh”

3 muaj më parë
Djali nga Delvina ndahet nga jeta para kohe, babai: “O dritë e syve të mi, do më mungosh”

Lajm i keq dhe i pashpjegueshëm ka ndodhur sot në Delvinë. Atje ka humbur jetën një 33-vjeçar, për të cilin deri tani nuk dihen shkaqet. Lajmin e ka publikuar i ati në rrjetet sociale.

Përmes një postimi në Facebook ai shkruan: “U prehsh në paqe, biri im i vetëm, i shtrenjti im, dritë e syve të mi. Do më mungosh gjithë jetën, engjëlli im”. Ndërkohë, miq dhe të afërm kanë shprehur ngushëllimet.

Edhe shokë, miq e të afërm janë trish.tuar pa masë nga humbja e tij. Një e afërme e tij ka reaguar po ashtu përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Bashkohem me ngjarjen e humbjes tende si ndien cdo shpirt nene ku loti flet me syte per ate drite qe humbi nje shpirt. Askush s’te ngro me fjalet ne te tilla raste”.

“Jeta keshtu u krijua siguri askush s do kete. Si engjell i nje ylli do mbetesh perjete. Koha do te bashkoje me shpirtin tend dhe pse per kedo eshte ngjarje e paperballueshme”.

“Kujtimet do te flasin dhe pse shpirti se duron Erdhem nga kjo jete e nesermja mbetet shprese. I gjalli me te gjallin ngushellimet mbledh Force e vetem force. Nuk jemi te perjetshem ne kete bote”.