Dje 500 mijë euro, sot 25 mijë/ Zbulohen sërish para të fshehura në autobuzat e linjës Itali-Shqipëri

3 muaj më parë
Dje 500 mijë euro, sot 25 mijë/ Zbulohen sërish para të fshehura në autobuzat e linjës Itali-Shqipëri

Policia e Durresit godet serish një rast të tentatives për të futur në vendin tonë para të padeklaruara.

Mësohet se bëhet fjale për nje sasi prej 25 mije eurosh te padeklaruara.

Sasia e konsiderueshme e parave u zbulua ne nje autobus te linjes që vinte nga Italia per në Shqiperi.

Shuma në fjalë u zbulua pas kontrollit të autobuzit në piken e kalimit kufitar.

Nje ditë me pare policia kufitare zbuloi ne tavanin e nje autobuzi, fshehjen e 500 mije eurove, qe do te futeshin ne Shqiperi, duke vene ne pranga shoferin dhe pronarin e agjencise.