Do shkojnë në altar? Pas 8 vitesh fejesë çifti i famshëm merr vendimin

7 muaj më parë
Do shkojnë në altar? Pas 8 vitesh fejesë çifti i famshëm merr vendimin

Pas një fejese tetë-vjeçare, Christina Aguilera dhe i fejuari Matthew Rutler ende nuk kanë planifikuar për të shkuar në alter, thotë një burim ekskluzivisht për Us Weekly .

“Për momentin nuk ka plane për martesë. Christina dhe Matt janë të lumtur ashtu siç janë,” zbulon burimi i brendshëm . “Ata janë një nga ata çifte që nuk kanë nevojë për një dokument për të provuar dashurinë e tyre për njëri-tjetrin.”

Këngëtarja “Beautiful”, 41 vjeç, dhe kitaristi, 37 vjeç, u takuan në xhirimet e filmit ” Burlesque ” të vitit 2010 . Drama muzikore u shfaq premierë ndërsa Aguilera ishte në mes të një divorci nga ish-bashkëshorti Jordan Bratman , me të cilin një djalë Max-in, 14 vjeç.

Në prill të vitit 2013, alumja e Disney ishte zhvendosur nga rezidenca e saj në Beverly Hills që ndante me Bratman dhe në një shtëpi të re në Mulholland Estates me Rutler dhe djalin e saj. Dyshja u fejuan në ditën e Shën Valentinit 2014 dhe mirëpritën vajzën e tyre, Summer Rain, në gusht të po atij viti.

Pavarësisht romancës së tyre të stuhishme, të dy kanë qenë prej kohësh të zëshëm për të marrë kohë përpara se të ecin nëpër rresht. Në shkurt 2015, Aguilera i tha E! Lajmi se ajo dëshiron të “çmojë” momentin e madh në mënyrë që të mos ndihet “i nxituar”.

“Dashuria jonë është aq e sigurt sa nuk kemi nevojë për një martesë për të provuar angazhimin tonë,” shpjegoi ajo. “Për momentin po kënaqemi me vajzën, familjen dhe punën tonë.”