E shitur?! Mourinho i jep dhuratën Ceferinit në fundin e ndeshjes

1 vit më parë
E shitur?! Mourinho i jep dhuratën Ceferinit në fundin e ndeshjes

Ekipi italian, Roma, shpërblehet për fitimin e Ligës së Konferencës per here te pare ne histori ne edicionin e pare absolut, në Olimpico tifozët verdhekuq që ndoqën ndeshjen nga ekrani i madh i stadiumit organizuan një pushtim të shkëlqyer në fushë.

Mbrojtësi i Romës, Gianluca Mancini foli për Sky Sport për forcën mbrojtëse të skuadrës, e treguar edhe këtë mbrëmje: “Jo vetëm që fillon me ne tre mbrojtësit, ne nuk luajtëm mirë, por kaluam epërsinë dhe më pas ishim të mirë për t’u mbrojtur.

Ne të tre plus Kumbulla punojmë dhe përmirësohemi gjithnjë e më shumë. Në pjesën e parë bëmë disa raste, në pjesën e dytë ata na shtypën dhe u thashë shokëve të mi të duronin. – vazhdon Mancini –

Sot bëhej fjalë vetëm për fitore dhe pas 31 vitesh Roma i është kthyer fitores. Është një emocion fantastik, fitimi i një trofeu evropian si Konferenca e cila u tregua e vështirë është fantastike, ne e shijojmë këtë fitore së bashku me këta tifozë fantastikë”.

Por, ka edhe nje episod kurioz pas ndeshjes dhe ne momentin e dorezimit te cmimit per skuadren verdhekuqe. Ne fakt, teksa Jose Mourinho mer medaljen, i jep dicka ne dore Ceferinit, presidentit te UEFA-s. Nuk dihet se cfare eshte…