Gazeta hedh poshtë (tani për tani) ardhjet e reja nga merkato: “Milan, nota 5”

2 muaj më parë
Gazeta hedh poshtë (tani për tani) ardhjet e reja nga merkato: “Milan, nota 5”

Në funksion të pushimit për ekipet kombëtare (dhe për rrjedhojë një jetim i fundjavës së Serisë A), gazeta La Gazzetta dello Sport i dha notat Milanit dhe të gjitha merkatos italiane.

Ashtu si me Interin dhe Juventusin, gazeta gjithashtu hodhi poshtë nënshkrimet e kuqezinjve. Për të tre notat jane te njëjtë: 5. Ky është shpjegimi i raportit për Milan: “Pobega po përshtatet me një rol “Kessie”: rezultatet janë të kënaqshme, ndryshe nga ato të shokëve të skuadrës.

Thiaw, Vranckx dhe Adli veprojnë si shtesa, Origi është gjithmonë i lënduar dhe Dest, i cili mbërriti në minutën e fundit nga Barcelona, ​​nuk ka mundur të vlerësohet për momentin.

Duhet të kemi parasysh se ata janë të rinj, kuqezinjtë kanë mekanizma të konsoliduar dhe Pioli preferon t’i bëjë ata të rriten dhe më pas t’i lançojë në kohën e duhur. Megjithatë, është e pamohueshme që të paktën De Keteleare, flamuri i merkatos se fundit, mund të kishte bërë më mirë.

Deri tani, pak dritë dhe shumë hije”. Rezultati më i mirë, nga ana tjetër, per Napoli, të cilit “La Gazzetta” i jep 8. Milani është ende në shoqëri të mirë në këtë renditje, pasi përveç rivalëve Inter dhe Juventus, siç parashikohej, Sampdoria, Fiorentina dhe Cremonese gjithashtu marin keto nota.

Ashtu si napolitanët, më shumë se promovuar edhe Atalanta (që merr një 7) dhe Torino (7.5). Sigurisht kjo edhe ne saje te paraqitjeve qe jane duke bere kete sezon deri tani keto skuadra.