Gazetari i njohur i Dello Sport: “Problemi te Leao nuk është rroga…”

2 muaj më parë
Gazetari i njohur i Dello Sport: “Problemi te Leao nuk është rroga…”

Luca Bianchin, gazetari që ndjek Milanin për La Gazzetta dello Sport, u shpreh ekskluzivisht në mikrofonat e MilanNews.it. Ai ka folur per disa tema dhe sigurisht nje nder to ishte edhe problematika me golat e pesuar dhe tani qe Maignan nuk do te jete disa ndeshje…

Mungesa e Maignan a do t’i ‘detyrojë’ mbrojtësit të rrisin nivelin e përqendrimit? “Unë nuk mendoj kështu, do të ishte problem për Milanin nëse mbrojtësit do të kishin nevojë për një portier më pak fenomenal për t’u përqendruar pak më shumë…

Nëse ka ndonjë gjë, jam kurioz për numrin e topave të lejuar në zonën e tyre për kundërshtarët dhe numri i golave ​​të pritshëm të pësuar. Milani është ndër skuadrat më të mira në Evropë, përtej numrit aktual të golave ​​të pësuar dhe kjo më bën të dyshoj se janë më tepër episodet që kanë ndikuar në golat e pësuar nga Milani.

Për rrjedhojë, alarmi është jo edhe aq i madh… Nuk ka problem: do të prisja edhe 2-3 ndeshje para se te flisja”. Bianchin me pas u ndal te ceshtja e rinovimit te Rafael Leao me Milanin dhe cfare po ndodh.

“Për mendimin tim, shifra reale është 19 milionë euro që do t’i paguhen Sportingut të Lisbonës. Pastaj që Milani me Leaon të bien dakord për një pagë 5, 6 ose 7 milionë është e mundur – për mendimin tim ne jemi te 6.5 mln euro – por është më shumë vështirë të kuptosh se si të zgjidhet çështja me Sportingun e Lisbonës”.

Mbi De Ketelaere: “Ai është një lojtar i veçantë, me cilësi mbi mesataren. Ai duhet të godasë më shumë në portë, vitin e kaluar ai shënoi 18 gola mes goditjeve më të thjeshta dhe sigurisht jo konkluzioneve të parëndësishme… Ai nuk tregoi se dinte të shenonte, por ai tregoi disa gjëra të veçanta që jo të gjithë i kanë.

Nuk është rastësi që Milani luan futbollin më të mirë kur gjen më shumë hapësirë…Ai është një lojtar i sofistikuar: gjërat që e bëjnë të duket e thjeshtë nuk janë aq të thjeshta. suspendoni gjykimin ndaj tij, por sigurisht që është shumë më interesant se shumë të tjerë.

Në futbollin modern prototipi i një lojtari është anësori sulmues nga driblimi dhe rrëmbimi, ndërsa ai është një mesfushor sulmues 1.92 me sens filtrimi dhe nuk është kështu. e zakonshme: ndoshta ju duhet të stërviteni veten për të marrë syrin”