GDS | Milani nuk heq dorë nga Ziyech por tani e ardhmja e tij varet nga një person!

8 muaj më parë
GDS | Milani nuk heq dorë nga Ziyech por tani e ardhmja e tij varet nga një person!

Pavarësisht se nuk arriti ta nënshkruajë atë për dy merkato radhazi, Milan mbetet i interesuar për nënshkrimin e Hakim Ziyech për Chelsean, thuhet në një raport te publikuar sot nga La Gazzetta dello Sport.

Artikulli flet për biznesin e mundshëm që mund të behet mes Milanit dhe Chelseat që në dritaren e janarit, duke qenë se skuadra e Premier League dihet se është e prirur për nënshkrimin e Rafael Leaos dhe ka nder mend te beje nje oferte te re.

Gazeta thekson se nëse kuqezinjtë nuk do të bënin asnjë proces të rëndësishëm për rinovimin e anësorit portugez, atëherë ata do të detyroheshin të konsideronin potencialisht shitjen e tij në mënyrë që të siguroheshin që ai të mos largohet në një marrëveshje çmimi më afër skadimit të tij në 2024.

Christian Pulisic është një emër që drejtuesit e Milanit e pëlqejnë, por veç situatës së Leaos, La Gazzetta shkruan se Paolo Maldini dhe Ricky Massara mbeten admirues të Ziyech për rolin e krahut të djathtë.

Nën Thomas Tuchel ai gjeti pak minutazh për të luajtur, por tani që Blutë kanë ndryshuar trajner në Graham Potter, situata e tij mund të ndryshojë dhe nuk dihet se si do te zhvillohet ne vazhdim.