GDS | Nis përgatitja e Milanit, merkato kërkon të paktën 1 italian! Mbi Sanches tani PSG po humbet kohë sepse…

9 muaj më parë
GDS | Nis përgatitja e Milanit, merkato kërkon të paktën 1 italian! Mbi Sanches tani PSG po humbet kohë sepse…

Milani nuk distancohet ende nga Renato Sanches edhe për shkak se PSG ende nuk e ka mbyllur akordin për mesfushorin që do te largohet me siguri nga Lille. La Gazzetta dello Sport e raportoi mëngjesin e sotëm, duke shpjeguar se ka dyshime se ky operacion do të kryhet pasi francezët tashmë kanë marrë një tjetër lojtar me karakteristika të ngjashme, pikërisht Vitinha, portugeze që mbërriti në Paris nga Porto.

Edhe pse tashmë shumë e japin PSG-së ne avantazh per Sanches, per Milan ende nuk është zhdukur plotësisht pista që të çon te  mesfushori i Lille-s që kuqezinjtë e ndjekin prej muajsh. Konkurrenca nga francezët është shumë e fortë, por, siç raporton edhe Corriere della Sera këtë mëngjes, marrëveshja nuk është mbyllur ende.

Për sa i përket merkatos së Milanit, sipas asaj që edicioni i Gazzetta dello Sport, mes mbrojtjes dhe sulmit, klubi do të marrë të paktën një futbollist të formuar në Itali, i cili do të ishte shumë i dobishëm për listat pas lamtumirës nga Romagnoli.

Në lidhje me grumbullimin  e djeshëm të Milanit, edicioni i sotëm i Gazzetta dello Sport titullohet mëngjesin e sotëm si më poshtë: “Një pasion i Djallit”. Entuziazëm i madh dje në Milanello për ditën e parë të punës së kampionëve të Italisë të cilët u vlerësuan nga rreth tre mijë tifozë.

Të pranishëm ishin edhe Maldini, Massara dhe Gazidis, me menaxherin kuqezi, i cili në takimin me Curva Sud deklaroi se objektivi i sezonit të ardhshëm është ylli i dytë dhe se ekipi do te jete me i forte.