GDS | “Terminatori” Giroud, shifrat e pabesueshme që nuk i jetonte prej 8 vitesh!

6 muaj më parë
GDS | “Terminatori” Giroud, shifrat e pabesueshme që nuk i jetonte prej 8 vitesh!

Të shtunën në mbrëmje në Empoli, Milani do të rifillojë rrugën e Serie A dhe Olivier Giroud do të drejtojë sërish sulmin kuqezi. Ibrahimovic do të rikthehet vetëm në janar, ndërsa Origi dhe Rebic janë në rrugë të rikuperimit, por ende nuk dihet nëse do të jenë në dispozicion të Stefano Piolit për udhëtimin në Toskanë.

Kjo është arsyeja pse do të jetë përsëri radha e francezëve që janë bërë një siguri e madhe e Djallit. Këtë mëngjes La Gazzetta dello Sport raporton se e shtuna në Castellani do të jetë prania e tij e dhjetë si titullar në këtë sezon 2022-2023 mes klubit dhe kombëtares.

Giroud nuk kishte luajtur aq shumë në fillim të sezonit për vite me radhë: në fakt, ne duhet të kthehemi në sezonin 2013-2014 kur ai luajti për Arsenalin dhe luajti 11 nga 11 për gjithsej 934 minuta në fushë dhe 5 gola të shënuar (sot jemi 9 ndeshje në 11 titullar, 735 minuta dhe 6 gola).

Gjëja që të bie më shumë ne syte, përveç faktit që shënon gjithmonë gola të rëndë, është vazhdimësia e pabesueshme: në fakt, Giroud nuk ndalet nga 11 dhjetori 2021 në Udine. Që atëherë ai ka luajtur gjithmonë, duke mbledhur 34 paraqitje radhazi ndërmjet ligës dhe kupave (duke filluar në 28 raste).

Këto janë shifra të pabesueshme, veçanërisht nëse mendoni se Olivier do të mbushë 36 vjeç për dy ditë. Numri 9 i kuqezinjve tani është bërë i pazëvendësueshëm, nga ana tjetër nëse ai vazhdon të kthehet si mund të mos e lini të luajë?