Giroud dhe Kalulu flasin te Telefoot! “Kur ke Leao në krah, gjithçka e lehtë…”

1 vit më parë
Giroud dhe Kalulu flasin te Telefoot! “Kur ke Leao në krah, gjithçka e lehtë…”

Të intervistuar nga kanali francez Telefoot, Giroud dhe Kalulu komentuan emocionet e fitimit të Scudetto me Milanin. Giroud për kombëtaren: “Kur ka mundësi dhe jeni konkurrues me klubin tuaj, nëse keni mundësinë të luani një tjetër, do të isha gënjeshtar të them se nuk dua të jem atje.

Do të shohim se çfarë do të ndodhë, do të kalojë në atë moment. Ka ende kohë deri në Kupën e Botës. Ka ujë që do të rrjedhë nën urë siç thonë ata, kështu që për 4/5 muaj do të shohim”.

Giroud per Scudetto: “Dhjetë vjet pas titullit me Monpellier, është një histori e mrekullueshme, është si një ëndërr. Jam jashtëzakonisht krenar që pasoj më të madhin tonë, me të gjithë emrat e mëdhenj në Milano. Më pas është Zlatan, lokomotiva e skuadrës, fitorja e një grupi të bashkuar të vendosur për të fituar këtë titull”.

Giroud për golat kundër Sassuolos: “Mendoj se mund ta shihni emocionin që ndjeva në golin e dytë të shënuar kundër Sassuolo-s, ishte vërtet e mahnitshme. Një emocion i çmendur për të parë topin në fund të rrjetës. Dhe kur ke dike si Leao që bën diferencën në të majtë, gjithçka është më e lehtë”.

Kalulu për Ibrahimovic: “Ibra është i çmendur dhe ka një guxim të madh, nëse nuk bëj të njëjtën gjë nuk do të ketë të njëjtin efekt. Scudetto? Ju shihni njerëz, edhe 50/60 vjeç, që udhëtojnë shumë kilometra për te na pare.

Mjafton të shikoni drejt tyre rreth turmës për të pasur shumë stimuj për të bërë mirë. Në bilbilin e fundit thashë Oh Ye, ishte një emocion i fortë. Mendoj se ishte nje mrekulli e bere nga te gjithe bashke”.