“Gjuetia është e hapur…” Maignan emocionon dhe synon Champions! “Vetëm Zoti e di…” – VIDEO

8 muaj më parë
“Gjuetia është e hapur…” Maignan emocionon dhe synon Champions! “Vetëm Zoti e di…” – VIDEO

Milani po përgatitet për sezonin e ri, por sigurisht që nuk harron atë fantastik që sapo kaloi. Kuqezinjtë kanë arritur një sukses të paharrueshëm duke ecur përpara me këtë proces rritjeje dhe duke fituar një Scudeto që i kishte munguar për njëmbëdhjetë vjet.

Skuadra e Stefano Piolit luajti një kampionat emocionues, duke arritur të realizojë përpjekjen gjigante të bërë, në ditën e fundit në Reggio Emilia me Sassuolo, që nisi festën. Por triumfi erdhi në fund të një viti plot angazhim dhe sakrificë nga të gjithë.

Mike Maignan, njeriu kyç në suksesin e Djallit, e di mirë këtë, dhe që nga ardhja e tij verën e kaluar ai menjëherë i bëri fansat të dashurohen dhe të harrojnë Gianluigi Donnarumma.

Portieri francez – i jashtezakonshem me pritjet e tij edhe pse dy muaj qendroi jashte pasi u operaua – ka dashur të rijetojë disa nga emocionet e këtij sezoni me fansat e tij në rrjetet sociale duke postuar një video me pritjet e tij më të mira në profilin e tij në Instagram.

Krahas asaj edhe nje diçiturë: “Për të arritur atje, vetëm Zoti i mirë e di se sa jemi stërvitur”. Rëndësia e Maignan në këtë kampionat të Milan është e madhe. Ish-portieri ei Lille luajti një rol kryesor në dhjetëra ndërhyrje kyçe për të shpëtuar shtyllat e kuqezinjve dhe ato pritje në fund i dhanë shumë pikë.

Ka edhe shumë merita për këtë Scudetto të Milanit dhe tifozët, të cilët tashmë e lavdërojnë atë, janë të vetëdijshëm për këtë. Ai ka nisur edhe nje provokim se nuk eshte ngopur aspak dhe se “gjuetia eshte e hapur”… normalisht me videon e Champions League!