Iliri Shaqiri bën dasëm në Durrës, marrin pjesë shumë personazhe të njohur (foto)

1 vit më parë
Iliri Shaqiri bën dasëm në Durrës, marrin pjesë shumë personazhe të njohur (foto)

Ilir Shaqiri dhe bashkëshortja e tij Emanuela janë martuar pasditen e sotme. Martesën e ka celebruar kryebashkiaku Erion Veliaj, ndërsa shoqërues të tij Iliri ka zgjedhur Ermal Mamaqin.

Dasmën fituesi i “Big Brother VIP” ka zgjedhur ta bëjnë buzë detit në Durrës nën ngjyrat e mrekullueshme që perëndimet falin, ashtu siç e kishte paralajmëruar, në ditën e lindjes së bashkëshortes së tij.

Iliri Shaqiri bën dasëm në Durrës, marrin pjesë shumë personazhe të njohur (foto) Iliri Shaqiri bën dasëm në Durrës, marrin pjesë shumë personazhe të njohur (foto)

Pak muaj më parë Iliri deklaroi se nuk kishte zhvilluar dasmë, por vetëm një ceremoni martesore në bashki në Itali dhe një darkë private me 14 persona.

Andaj balerini i njohur ka zgjedhur ta çojë deri në fund adetin për të pasur një kujtim të bukur me aktoren italiane, me të cilën ka edhe një vajzë, Emily.

Përvec familjarëve të tyre, cifti kishte ftuar në këtë ceremoni buzë detit edhe shumë personazhe të njohur në Shqipëri dhe sigurisht miq të tyre.

Pas ceremonisë zyrtare dhe fotove në muzgun e perëndimit, tani është koha e ahengut ku sigurisht nuk do mungojë muzika tradicionale e dasmave tona.