Interi dhe Milani, delegacion në Riad për Superkupën! Motivi

6 muaj më parë
Interi dhe Milani, delegacion në Riad për Superkupën! Motivi

Një delegacion nga Interi dhe Milani ka fluturuar drejt Riadit të Arabisë Saudite, në kuadër të finales së Superkupës së Italisë që do të luhet në janar. Dy kompanitë po studiojnë logjistikën e udhëtimit për ndeshjen që do të shpërblejë trofeun e parë të sezonit të ri në Itali.

Rasti – shkruan Corriere dello Sport – do të jetë i dobishëm edhe për t’u marrë me organizatorët në orën e fillimit të ndeshjes, e cila ende nuk është zyrtarizuar sepse Mediaset do të donte që të mos ishte në orën 18:00 (me orën italiane), por në mbremje…

Mbetet për t’u parë nëse është e mundur të arrihet një marrëveshje në gjysmë të rrugës në këtë pikë. Ndërkohë, Liga ka në dorë një ofertë të re për edicionet e ardhshme të Superkupës, me një formulë të zgjeruar.

Fillimisht duhet të nisë ndryshimi i formatit, i cili do ta çonte në katër numrin e skuadrave, siç ndodh në Spanjë (finalistët e Kupës Kombëtare dhe dy të parat e klasifikuara në kampionatin e kaluar).