Ish-konkurenti i ‘Përputhen’ i jep fund beqarisë, dalin fotot e para

7 muaj më parë
Ish-konkurenti i ‘Përputhen’ i jep fund beqarisë, dalin fotot e para

Ish-konkurenti i Përputhen Melik është rikthzer sërish në qendër të vëmendjes, tashmë me një lajm të ri për të gjithë ndjekësit e tij. Përmes një postimi në Instragram ai ka treguar se tashmë nuk ësjhtë më një djalë beqar.

I veshur me kostum dhënri dhe me një bukuroshe për krah, ai shihet teksa shkon drejt altarit të martesës. Në postimin e tij ai shgkruan ‘U martova dhe unë më në fund’.

Ish-konkurenti i ‘Përputhen’ i jep fund beqarisë, dalin fotot e para

Gjatë kohës së qëndrimit në Përputhen ai kaloi disa histori, ka pasur shumë shpërthime emocionale dhe debate të forta. Shpesh ai largohej nga emisioni dhe rikthehej sërish për të rrëfzer sekrete të konkurentëve, duke i demaskuar ata.

Meliku ka ardhur në Shqipëri në moshën 4-vjeçare pasi në fakt ai është me origjinë turke. Prej më shumë se 20-vitesh ai jeton në qztetin e Vlorës ku dhe yhvillon profesionin e tij si dentist.

Pavarësisht se me origjinë turke ai ësjtë shprehur se e ka gjetur veten më së miri në Shqipëri, ndihet si shqiptar dhe flet gjuhën shqipe në mënzrë shumë korrekte.

E vërteta është se ne ngjajmë si popuj dhe me stilin e jetesës kemi ngjashmëri, ndaj Meliku që kur hzri në Përputhen shprehej se donte që nusja e tij të ishte shqiptare, e kështu ai ka marrë një bjonde bukuroshe të quajtur Jonida. Iu urojmë jetë të lumtur bashkëshotore.

Ish-konkurenti i ‘Përputhen’ i jep fund beqarisë, dalin fotot e para