Itali/ 46-vjeçari godet me thikë 5 kalimtarë në një qendër tregtare

3 muaj më parë
Itali/ 46-vjeçari godet me thikë 5 kalimtarë në një qendër tregtare

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Milano, ku një 46-vjeçarë ka plagosu 5 person në një qendër tregtare.
Sipas raportimeve të policisë italiane është bërë e mundur kapja e 46-vjeçarit, ndërsa të plagosurit janë dërguar në spital me helikopter dhe gjendja e tre prej tyre është e rëndë.

Policia po mundohet të zbardhë rastin e ndodhur.
Për momentin nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për një sherr apo veprim i një personi të çmendur.