“Jam nana”, e dashura e Aleksandër Sadikaj qenka vajza e personazhit të njohur

8 muaj më parë
“Jam nana”, e dashura e Aleksandër Sadikaj qenka vajza e personazhit të njohur

Inva Kurti është bashkëjetuesja e 27-vjeçarit Aleksandër Sadikaj, i cili humbi jetën mesditën e të shtunës së kaluar afërt rrotullimit te TEG.

Prapaskena mëson se Inva Kurti është e bija e Avni Kurtit, taksistit më tē njohur në Shqipëri dhe më gjerë, pasi pushtoi rrjetet sociale disa vite më parë, me anë të disa videoje origjinale dhe shprehjeve që ‘ngjitën’ në opinion.

Bëhet fjalë për personazhin ‘Jam nana, hajde pi kafe’. Video ‘Jam nana’ u përhap me shpejtësi të madhe në rrjet dhe të gjithë filluan të përdornin shprehjet e personazhit që ishte filmuar në të.

Çdonjëri i ka dëgjuar në rrugë, shkollë, punë apo kudo tjetër fjalitë “Hajde mor pije i kafe”, apo “M’trego mu ti”, që kanë shkaktuar të qeshura pafund.

Inva Kurti i ka dedikuar në rrjetet e saj sociale disa fjalë të ndjera lidhur me vdekjen e tij. “Ah moj beb, kjo bote ishte shum mizore per ty. Nje engjell si ty i duhej zotit lart.Na le me vuajtje dhe pike ne zemer, por mjafton qe ti te jesh prere i qete ne paqe. Vetem ideja qe je prane Zotit me ben te ndihem mire se me mire se ai nuk kujdeset dot askush per ty. Cdo veper te mire qe ke bere mbi toke do ta nxjerr ne pah koha dhe drejtesia. Cdo moment i yni me mungon. Ishe njeriu qe desha me shume ne kte bote dhe ne boten tjeter. Mezi po pres te te takoj.Nuk jetohet ne kete ferr. Me prit, TE DUA SHUMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Gjysma ime, nuk po te gjej dot se ku je. I kam pare te gjitha vendet ku rrije ti, po ti nuk je me. Me ke ikur larg dhe spo te arrij dot. Me duket nje jete pa ty. Me ka malul mali cum pel ty bebi. Ti me shikon mua po un ste shikoj dot ty. Kjo nuk eshte e drejte. Me perqafon me eren, po une ste perqafoj dot. Nuk ka asgje kuptim pa ty. Cdo gje esht gri, ska ngjyra. Nuk ka me jete as gezim. Nuk ka me asgje. Ade te bebi ote te jemi pelgjithmon bashk sic me kishe plemtual.”, shkruan e dashura e Aleksandër Sadikaj në rrjete e saj sociale.