“Ka të drejtë Pioli” Spalletti komenton Milan-Napoli pas 2 javësh!

6 muaj më parë
“Ka të drejtë Pioli” Spalletti komenton Milan-Napoli pas 2 javësh!

Luciano Spalletti komenton Milan-Napoli edhe pse gati 2 jave me vonese pasi ishte i skualifikuar ne San Siro. Gjatë konferencës për shtyp me të cilën prezantoi ndeshjen ndaj Torinos, trajneri i Napolit, Luciano Spalletti është rikthyer te ndeshja e fituar.

Ne veçanti, ai u pyet për arsyen e deklaratave të Domenichini, i cili tha se trajneri italian ishte i zemëruar për disa nga qëndrimet mbrojtëse të skuadrës. “Nëse një person i aftë dhe trajner i shkelqyer si Pioli thotë se ata kanë luajtur një lojë të bukur në shumë mënyra dhe se kanë pasur shumë raste shënimi, atëherë kjo i jep edhe më shumë vlerë fitores.

Vlera rrëmbehet gjithmonë duke krahasuar me cilin keni luajtur dhe kë keni fituar. Nëse fiton kundër Milanit, i cili bëri shumë gjëra shumë mirë, do të thotë se ne bëmë po aq mirë. Janë meritë për t’u dhënë lojtarëve tanë”.

“Nga këndvështrimi im, them, për ta përmbledhur, vetëm talenti nuk mjafton kurrë. Për këtë jam jashtëzakonisht i bindur. Ekziston kjo fjalë që quhet cinizem. Duhet të jemi cinike edhe në momente që nuk ngjajnë me cilësitë dhe karakteristikat tona.

Kishin disa topa për të shënuar – ka të drejtë Pioli – por te ndeshja e Milanit është pjesëmarrja jonë, që nuk e kemi ndjerë aq fort rrezikun dhe nevojën për të bërë diçka ndryshe nga ajo që jemi mësuar të bëjmë.