Kaloi momentin e keq, Rajmonda Bulku rishfaqet pas probleme me Timo Fllokon e Mirush Kabashin

9 muaj më parë
Kaloi momentin e keq, Rajmonda Bulku rishfaqet pas probleme me Timo Fllokon e Mirush Kabashin

Rajmonda Bulku është shfaqur sërish në publik. Ajo ka parë kinemanë verore ku u shfaq filmi “Vd.kja e kalit”. Monda shihej në formë të mirë në krah të Timo Fllokos dhe Mirush Kabashit.

Kënaqësi e madhe të shohësh aktorët tanë të dashur së bashku. Një moment mjaft i bukur dhe i veçantë për ne nostalgjikët e filmit shqiptar që nuk ndahemi prej tij.

Rajmonda Bulku është një ndër aktorët më të mëdha të Shqipërisë. Talent i jashtëzakonshëm dhe role të interpretuara në mënyra fantastike.

Monda nuk mund të ndahet nga dashuria e saj e madhe skena. Ajo ishte e ftuar në shfaqjen “Nata poetike për Ismail Kadarenë”, që i mbajt në shtëpinë e Kadaresë.

Bulku interpretoi disa nga poezitë e shkrimtarit të madh shqiptar. Ajo i ngjit në skenë së bashku me Ndriçim Xhepën, Luiza Xhuvani dhe Yllka Mujon.

Aktorët e mëdhenj u bënë së bashku me ftesê të regjisores Driada Dervishi. Aktorët ishte në shfaqje dhe Rajmonda nuk ishte në kushtet me të mira.

Monda po ecte me ndihmën e një shkopi, pasi kishte probleme dhe nuk ishte mirë fizikisht. Sipas burimeve tona ajo ka kaluar një sèmundje të rêndë që i ka lënë pasoja.

Rajmonda interpretoi e ulur në një stol. Shpresojmë dhe urojmë që Monda të kthehet në formën e saj me tê mirë. Ne i urojmë shërim të shpejtë dhe shumë dashuri për të madhen tonë. Jemi me ty Monda.