Këngëtarja Genta Ismaili ndan ‘kartolinën’ e ëmbël me dy engjëjt e saj binjakë

7 muaj më parë
Këngëtarja Genta Ismaili ndan ‘kartolinën’ e ëmbël me dy engjëjt e saj binjakë

Genta Isamili është një ndër këngtaret më të dashura për publikun. Ajo tashmë është bërë nënë e dy engjëjnve, të cilët i ka binjakë.

Që kur nisi rrugëtimin e mëmësisë, ajo në fakt nuk ka qënë shumë aktive në tregun muzikor, por ajo gjithmonë është pran fansave të saj përmes rrjeteve sociale ku ndan momente nga jeta e saj private.

Burri i saj është një biznesmen me origjinë nga Turqia dhe prej disa kohësh ata po gëzojnë jetën e familjare dhe duken shumë të lumtur së bashku.

Së fundmi ata kanë realizuar një set fotografik me binjakët e vegjël, të cilët po rriten të shëndetshëm dita-ditës.

Këngëtarja Genta Ismaili ndan ‘kartolinën’ e ëmbël me dy engjëjt e saj binjakë Këngëtarja Genta Ismaili ndan ‘kartolinën’ e ëmbël me dy engjëjt e saj binjakë

Genta Ismajli është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Gentiana “Genta” Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Genta këndon kryesisht këngë komerciale pop dhe lëvizjet ne skenë dhe kercimi i saj energjik jane pjesë të imazhit të saj.

Pak muaj pas lindjes se saj, u zhvendos me familjen në Çikago në Shtetet e Bashkuara. Vendosi të kthehej në Kosovë për disa arsye të ndryshme private por edhe se mendonte të hynte në tregun e muzikës vendore. Pak kohë kur ishte kthyer në Kosovë, Genta filloi një lidhje dashurie me muzicientin Milot Binaku, të cilët edhe pse po kalonin shumë bukur vendosën ti japin fund lidhjes së tyre.

Këngëtarja Genta Ismajli po e mendon seriozisht që të bëhet një nuse e denjë turke. Ajo ka takuar shefin e kuzhinës turke, Burak Özdemir për të mësuar disa metoda të reja gatimi rreth recetës së famshme ‘Kunefes’. Këtë e ka treguar me anë të një videoje në Instagram, ku gëzohet pasi mëson teknikën e re nga Buraku. Prej disa kohësh, Genta është zhvendosur në Turqi ku po zhvillon karrierën e saj profesionale dhe po shijon lidhjen e dashurisë.