Kreu marrëdhënie me shumë burra, shokon 36-vjeçari: U ktheva nga pushimet me COVID, HIV dhe sëmundjen e majmunit

7 muaj më parë
Kreu marrëdhënie me shumë burra, shokon 36-vjeçari: U ktheva nga pushimet me COVID, HIV dhe sëmundjen e majmunit

Marrëdhëniet s*ksuale sa vinë dhe bëhet më të pakontrolluara, megjithëse mjekët specialistë në çdo daje të tyre televizive dhe jo vetëm gjithmonë shprehin se njerëzit duhet të bejnë kujdes se me cilët persona frekuentohen pasi kjo mund të sjellë pasoja fatale në jetën e tyre.

Së fundmi një lajm i tillë ka mbërritur nga Siçilia, ku një 36-vjeçar, është shtruar në sp/tal. Ai ishte ktjyer nga pushimet, ku me sa duket ka frekuentuar jetën e natës dhe shumë takime të rastit po i hapin mjaft probeme shëndetësore.

Mësohet se ai ka rezultuar pozitiv me linë e majmunit, Covid dhe HIV në të njëjtën kohë. Pasi u kthye nga pushimet atij shfaqën simptoma të tilla si: ethe, dhimbje të fytit dhe dhimbje koke, lodhje dhe një inflamacion të zonës së ijeve.

Rastin e publikuan studiuesit e Universitetit dhe Poliklinikës Rodolico, San Marco të Katanias, së bashku me kolegët nga Poliklinika Giaccone e Palermos, në një artikull në “Journal of Infection”.

Mësohet se në Spanjë, 36-vjeçari ka bërë seks të pambrojtur me burra të tjerë.

Duke qenë se ky është i vetmi rast i raportuar i bashkëinfektimit me virusin e lisë së majmunit, Sars-CoV-2 dhe HIV nuk ka ende prova të mjaftueshme për të mbështetur faktin se ky kombinim mund të përkeqësojë gjendjen e pacientit