Ksamil/ ”I ngacmuan gruan dhe e góditën me shkop”, dëshmitari flet për sherrin e fierakëve me turistin polak

5 muaj më parë
Ksamil/ ”I ngacmuan gruan dhe e góditën me shkop”, dëshmitari flet për sherrin e fierakëve me turistin polak

Ditën e djeshme një sherr me pasojë lëndimin e një turisti polak, ka ndodhur në plazhin e ksamilit. Kanë qënë dy fierakë të cilët kanë shkaktuar próbleme dhe kanë prishur edhe qetësinë e pushuesve, për shkak të një sherr/ që po bënin me një turist polak.

Autoritete i kanë kapur dy fierakët dhe i kanë dërguar në institucionet e v/ajtjes së dënimit, ndërkohë që një dëshmitar ka treguar disa detaje të tjera mbi ngjarjen.

Mësohet se shkak për kónfliktin mes fierakëve dhe polakut ka qënë se dy ‘tanët’, i kanë ngacmuar gruan turistit.
Dëshmitarë nga vendngjarja deklarojnë se terrórizuan plazhin dhe e góditën me shkópinj në kokë 3-4 herë teksa pushuesi i huaj ishte pa ndjenja në tokë.

NJOFTIMI
“Nga specialistët për Hetimin e Kr/meve në Kómisariatin e Pólicisë Sarandë u referuan materialet në Prókurori dhe nisi prócedimi në gjendje të lirë për shtetasit A. C., 36 vjeç dhe E. C., 43 vjeç, të dy banues në Fier, pasi ditën e djeshme, në Ksamil, gjatë një konflikti për motive të dobëta, kanë góditur me sende të forta shtetasin polak S. A., 44 vjeç.”