Ku po shkon kjo botë! Djali vrét babin në Mallakastër, më pas largohet nga shtëpia (EMRAT)

1 muaj më parë
Ku po shkon kjo botë! Djali vrét babin në Mallakastër, më pas largohet  nga shtëpia (EMRAT)

Mbrëmjen e djshme një ngjarje r*ndë është regjistruar në fshatin Greshicë të Mallakstrës.

Ajtoritete kanl njoftuar se shtetasi Mariglen Muhametaj, ka vr*rë babin e tij Qemal Muhametaj, 73 vjeç.

Mësohet se djali 30-vjeçar kishte pobleme me shëndetin mendor, e për këtë arsye ai ka q*lluar të atin me sende të forta në kokë. Pas veprimit të dh*nshëm ai është larguar nga shtëpia.

Banorët e zonës pohojnë se i ndjeri Qemal Muhametaj ishte një person i qetë, punëtor dhe i dashur, por djali i tij ia kishte bërë jetën të vështirë, për shkak të sëmundjes së tij mendore.

Ekspertë të polic/së kri*minale kanë marrë në pyetje bashkëshorten e të ndjerit Qemal Muhametaj , për të hedhur dritë mbi këtë kr*m të rëndë brenda familjes.

Njoftimi
Mallakastër/Informacion paraprak
Sot, rreth orës 21:30, në fshatin Greshicë, Mallakastër, shtetasi M. M., 30 vjeç (i cili vuan nga probleme të shëndetit mendor), ka vr*rë me sende të forta babain e tij, shtetasin Q. M., 73 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e 30-vjeçarit, i cili është larguar nga vendngjarja.