Kush është ‘mbreti i Instagramit’? Bora Zemani bie nga froni, Elvis Naçi futet në konkurim

7 muaj më parë
Kush është ‘mbreti i Instagramit’? Bora Zemani bie nga froni, Elvis Naçi futet në konkurim

“Terra world” së fundmi ka publikuar listën me emrat e personazheve më të ndjekur në Instagram, për harkun kohor qershor-korrik.

I pari në listë ka rezultuar këngëtari Ylli Limani. Ai është renditur 3 pozicione më lart krahasuar me muajt paraardhs.

Kush është ‘mbreti i Instagramit’? Bora Zemani bie nga froni, Elvis Naçi futet në konkurim

Ndërkohë Bora Zemani e cila deri para pak kohësh është konsideruar si mbretresha e Instagramit, me sa duket ka rënë nga froni që kur drama me Donaldin nuk u përmend shumë. Mbase do të ketë një rikthim të saj pasi sërish ka bërë zhumrë në rrjet me disa foto që postoi ku shfaqej me një djalë që i ngjante shumë Donaldit.

Kush është ‘mbreti i Instagramit’? Bora Zemani bie nga froni, Elvis Naçi futet në konkurim

Në vend të dytë renditet Elvis Naçi duke fituar 7 pozicione dhe ka qenë trend. I treti në listë renditet Ledri Vula, i cili ka fituar 4 pozicione dhe pas tij futbollisti Granit Xhaka me 19 pozicione. Në vendin e 5-të renditet Xhensila Myrtezaj, e cila ka fituar 16 pozicione.

Kush është ‘mbreti i Instagramit’? Bora Zemani bie nga froni, Elvis Naçi futet në konkurim

Më pas, lista vijon me Bora Zemanin, Melindën, Noizyn, Kidën, Loredanën, Trejsi Sejdiun, Sara Hoxhën, Morena Tarakun dhe Einxhel Shkirën. Kjo e fundit, edhe pse renditet e 15-ta, shihet se ka përqindjen më të lartë të të qenurit ‘trend’ me 114%.

Ajo që bie në sy në këtë listë edhe Morena Taraku, e cila është si ndër më të ndjekurat.

Kush është ‘mbreti i Instagramit’? Bora Zemani bie nga froni, Elvis Naçi futet në konkurim