Maldini për MilanTv, mesazh grupit: “Duhet të kujtojmë se si arritëm atje…”

5 muaj më parë
Maldini për MilanTv, mesazh grupit: “Duhet të kujtojmë se si arritëm atje…”

I intervistuar për MilanTv, Paolo Maldini foli me rastin e grumbullimit së sezonit të ri: “Tani fillojmë sërish, pushimet janë të merituara. Sezoni ishte fantastik. Kemi ende jehonën e sezonit të kaluar, por duhet të kujtojmë se si arritëm te kjo fitore. Tani duhet të kthejmë faqen”.

Për sezonin e ri: “E përsëris, duhet të kujtojmë se si arritëm atje dhe të harrojmë atë që ndodhi pas Sassuolo-s. Vitin e kaluar ai çimentoi grupin, por ne fillojmë përsëri. Çdo vit është ndryshe”.

Për grumbullimin: “Ne jemi gjithmonë me grup të reduktuar, por nga datat 15-16 korrik do t’i kemi të gjithë në dispozicion. Ka pak nga ajo frymë ekipore pasi shumë nuk njihen, por nga nesër do të jetë rutinë, por edhe dite e veçantë”.

Për sezonin e ndarë nga Kupa e Botës: “Duhet të mësohemi. Jemi mësuar me Covid-in, me pezullimet, me ndeshjet pa tifozë. Duhet të mësohemi, do të jetë një sezon totalisht i ndarë në dysh” .

Për objektivat: “Ekziston përgatitja, ideja e objektivave të caktuara, menaxhimi i grupit”, mbylli legjenda e Milanit, Maldini, qe ka qene sot ne grumbullim bashke me Massara dhe Gazidis.