Marchetti, Sky Sport: “Për momentin Milani ka po-në e De Ketelaere në dorë, mbi Ziyech”

3 muaj më parë
Marchetti, Sky Sport: “Për momentin Milani ka po-në e De Ketelaere në dorë, mbi Ziyech”

Luca Marchetti, i cili foli për Sky Sport 24, sqaroi gatishmërinë e Milanit për të kryer një goditje të shkëlqyer në vijën e parë te sulmit, mes De Ketelaere dhe Ziyech: “Për momentin, Milani do të marrë një, duke vazhduar negociatat në të njëjtën kohë, sepse te dyja jane shume te veshtira.

Kuqezinjtë po miratojnë strategjinë e akordit me agjentet e lojtareve në fillim, dhe sot në garën për De Ketelaere me Leeds, Milan ka në dorë “po”-në e lojtarit. Sepse ai do të luajë në Champions League, sepse është Milan dhe sepse është kampion i Italisë, pavarësisht se Premier League është një ligë shumë tërheqëse deri më sot.

Mes Milan dhe Leeds sot Milani fiton, por do të duhet të kuptohet nëse do të dalin klube të tjera. Po aq magjepsëse është edhe sfida për Ziyech, me lojtarin që sot zyrtarisht u hodh në merkato nga Chelsea. Milan tashmë e dinte këtë, dhe këtu do të jetë e nevojshme të kuptojmë se si të gjenden llogaritë dhe formulat.

Gjithçka është problem shifrash në fund të fundit: në një rast ka një karton të shtrenjte me një rrogë të ulët, në tjetrën ka një karton shumë të ulët, ose një huazim dhe më pas një pagë shumë e lartë.

Ndërkohë, do të duhet të kuptohet se cila nga dy negociatat do të jetë e suksesshme dhe çfarë lloj kostosh ka. A janë ato alternative? Për momentin ky është rasti, por asgjë nuk e pengon tregun të ndryshojë. Mjafton një shitje për të rihapur lloje të tjera operacionesh”.