Mbyllet raundi i 7 king Florian Marku-Ramirez, gj*koset kundërshtari

3 muaj më parë
Mbyllet raundi i 7 king Florian Marku-Ramirez, gj*koset kundërshtari

Prej disa minutash ka nisur ndeshja ndërmjet mbretit tonë Florian Markut dhe meksikanit Ramirez.

Ky i fundit duket se është një kundërshtar mjaft i fortë, por Marku deri tani po i shmanget më së miri.

Pak çaste më parë përfundoi raundi i shtatë i ndeshjes.

Meksikani po rezultaton një kockë e fortë për shqiptarin, megjithatë Marku ka arritur një moment ta hedhë në tokë.

Gjatë këtij raundi “Albania King”, ka marrë një goditje në cep të zyrit nga kundërshtari dhe është gjakosur.

Kujtojmë se pak më parë përfundoi ndeshja e boksierit Amarildo Vraja, i cili mbeti pa ndjenja në ring, ndërkohë doli i përlotur nga ringu.