Medet: “Burri më tha që nëse nuk ngelem shtatzanë do marrë një grua tjetër”

6 muaj më parë
Medet: “Burri më tha që nëse nuk ngelem shtatzanë do marrë një grua tjetër”

Burri me tha: Nese nuk mbetesh shtatezan duhet me marr gruan e dyte, zemra mu ndal dhe s’po di si të veproj.

“Pershendetje te gjitheve une jam ni gru e martume ne kosov n’Pej. Me burrin e kaloj teper mire kuptohemi teper mire.

Ashtu edhe me familjen e burrit e qoj mire kaloj mire, me respektojne i respektoj shume po kohet e fundit kane nis do fjal Prej Familjes se burrit.

Ata thone se une s’po lind femije dhe po e shtyjne burrin te kerkoje nje grua tjeter qe te martohet per te bere femije.

Po sikur ai mos te jete ne gjendje te beje femije? Ai refuzon te shkoje te mjeku per kontrolle pasi thote se kjo s’ka per te ndodhur kurre. S’po di si t’ia bej.”

Keto raste jane tregues te nje shoqerie rrenjesisht primitive. Na vjen ne mend nje rast i ngjashem ku burri i kishte kerkuar gruas te shkonte me babain e tij vetem per te testuar a ishte ai qe s’bente femije apo gruaja. Medet!