Milan, një tjetër shitje në huazim: marrëveshja drejt mbylljes sipas Di Marzio!

9 muaj më parë
Milan, një tjetër shitje në huazim: marrëveshja drejt mbylljes sipas Di Marzio!

Tifozët e Milanit presin disa goditje të rëndësishme por Paolo Maldini dhe Frederic Massara duhet të bëjnë disa shitje. Disa kanë të bëjnë me të rinjtë që do të lejohen të largohen vetëm me huazim sepse jane ende pjese e projektit…

Në listën e titullarëve është Lorenzo Colombo, i cili sezonin e kaluar luajti në Serinë B me fanellën e SPAL. Ai e kishte nisur mirë, duke shënuar gjashtë gola, por më pas performanca e tij ishte jashtë pritshmërive. Klubi i Ferrarës me kënaqësi do ta kishte mbajtur edhe një vit tjetër, por ai dhe Milani kanë plane të ndryshme.

Colombo dëshiron të konkurrojë me Serinë A, të cilën e shijoi vetëm me fanellën e kuqezinjve (5 paraqitje) dhe të shohë nëse është gati për atë nivel. Drejtuesit e kuqezinjve besojnë te sulmuesi 20-vjeçar, i cili me siguri duhet të luajë vazhdimisht në mënyrë që të rritet dhe të zhvillojë potencialin e tij.

Sipas asaj që zbulohet nga faqja zyrtare e gazetarit Gianluca Di Marzio, Colombo është gati të kalojë te Lecce. Negocimi po mbyllet dhe formula e transaksionit është ajo e huazimit. Skuadra e sapo promovuar në Serie A beson se lojtari i ri  mund të jetë i përshtatshëm për repartin e sulmit të Marco Baroni.

Pritet akordi përfundimtar i bardhë, por pa surpriza, Colombo do të veshë fanellën verdhekuqe sezonin e ardhshëm. Kjo është një mundësi shumë e rëndësishme për të, ai do të duhet ta shfrytëzojë atë në maksimum. Ndoshta nuk do të startojë si titullar te Lecce, por duhet të jetë gati kur trajneri ta vërë në diskutim.

Milani shpreson që sulmuesi të gjejë hapësirë ​​dhe të ketë mundësinë të dëshmojë vlerën e tij. Drejtuesit do ta monitorojnë me shumë interes ecurinë e tij sezonin e ardhshëm. Colombo e di se ai mund të luajë një rikthim të ardhshëm në Milanello, ashtu si ndodhi me Pobega. Ne fakt, pas disa huazimesh, Pobega tregoi veten dhe u kthye te Milani…