Milani si modeli Liverpool, Cardinale ka nisur “hapat”

2 muaj më parë
Milani si modeli Liverpool, Cardinale ka nisur “hapat”

Milan mund të ndjekë modelin që e ka udhëhequr Liverpoolin në Premierligë drejt suksesit nën pronësinë e re të RedBird Capital Group. Siç është analizuar sot nga Tuttosport, përmes Milan News…

Themeluesi i RedBird Gerry Cardinale foli së fundmi për mënyrën në të cilën ata përdorin të dhënat dhe se si është zbatuar në Liverpool, një klub që është në pronësi të Fenway Sports Group, në të cilin RebBird ka aksione. në.

Ai shpjegoi se këto metoda kanë funksionuar mirë me Liverpool dhe skuadrën e Ligue 1, Toulouse, të cilët janë gjithashtu nën të njëjtën ombrellë dhe kjo është ajo që do të sillet në Milano.

Nën FSG, Liverpool ka arritur të japë një titull të shumëpritur të Premier League, fitoi Ligën e Kampionëve dhe fitoi Kupën FA. Ata kanë qenë gjithashtu në dy finale të tjera të Ligës së Kampionëve, por humbën në të dyja nga Real Madrid. Komentet e Cardinale tregojnë qartë se ata duan ta çojnë klubin përpara në vend që ta mbajnë atë aty ku është konkurrues.