Milani vendos çmimin e Caldara, miku i Maldinit e do te Spezia!

9 muaj më parë
Milani vendos çmimin e Caldara, miku i Maldinit e do te Spezia!

Mattia Caldara është emri i ri për mbrojtjen e Spezias. Mbrojtësi qendror – raporton Il Secolo XIX – do të ishte identifikuar nga Pecini dhe Gotti për të ngritur mbrojtjen me tre lojtarë, ndoshta duke luajtur me Nikolaou në mes dhe Polin Kiwior në të majtë.

Riccardo Pecini ka një miqësi të kahershme me Paolo Maldinin, por sondazhet janeberene menyre indirekte në këto ditë, kjo pasi Maldini dhe Massra vetem pak dite me pare kane shuar dyshimet e fundit per te ardhmen.

Çfarë buxheti? Vështirësia nuk qëndron te pranimi i transferimit të djalit të lindur në Bergamo, por te fakti që Caldara përfshihet nga Milani në disa negociata si homolog teknik.

Për Caldara-n, vlerësimi i të cilit mbetet mbi tre milionë euro, negociatat do të nisin vetëm në ditët në vijim, nëse gjendet një mënyrë për të arritur marrëveshje me agjentin e tij Beppe Riso dhe mbi të gjitha pasi Riccardo Pecini do të ketë konfirmimin e buxhetit nga pronari Platek.