Mosha thjeshtë një shifër, Ledina Çelo ‘ndez’ rrjetin me fotot provokuese

7 muaj më parë
Mosha thjeshtë një shifër, Ledina Çelo ‘ndez’ rrjetin me fotot provokuese

Këngëtarja ledina Çelo gjithmonë është dalluar për pamjen e saj, format trupore joshëse dhe të bukura. Së fundmi ajo ka ndarë me ndjekësit e saj disa foto ku duket mjaft në formë.

Dukshëm mosha për të është vetëm një numër dhe Ledina gjithmonë do të jetë në listën e femrave më të bukura shqiptare. Prej vitesh ajo nuk ka qënë më pjesë e regut muyikor dhe nuk ka sjellë projekte të reja. Po ashtu ajo është tërhequr thuajse tlrlsisht edhe nga jeta publike, pavarësisht se e fiton vëmendjen herë pas here me postimet e saj në rrjetet sociale.

Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, ku nuk mungojnë pozat provokuese. Me bikini, duke vënë në pah format perfekte trupore, Ledina duket gjithmonë joshëse. Së fundmi, nga jugu i vendit ku ndodhet, këngëtarja ka pozuar me bikini duke ngacmuar imagjinatën e ndjekësve të saj.

Mosha thjeshtë një shifër, Ledina Çelo ‘ndez’ rrjetin me fotot provokuese

Për një kujtesë të shkurtër kjo është një bio e Ledina Çelos

Ledina Çelo Lindi me 9 shkurt 1977 Tiranë Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik “Jordan Misja” për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit si dhe ka realizuar disa videoklipe. Disa nga sukseset e Ledinës janë:

– 1992 “shtatori” (Konkursi i zërave të rinj, Vendi i dytë) – 1995 “E Doni Dashurinë?” (me Luan Zhegun në RTSH Fest ku zuri vendin e dytë. Kjo është kënga më e duartrokitur në historinë e festivaleve shqiptare, konkretisht 7 min 11 sec.) – 1996 “San Valentino” (Në Kënget e Stinës zuri vendin e parë)
– 1996 “Kërko Dashurinë” (Në RTSH Fest) – 1997 “Fal” (Në Këngët e Stinës zuri vendin e parë)

– 1997 “Ishte Një Endërr” (Në RTSH Fest) – 1998 “Jetoni Jetën” (Kolona zanore e Miss Albania) – 1999 “Ma Ke Prish Gjumin E Natës” (Në RTSH Fest me Sabri Fejzullahun) – 2000 “Eja Të Vallzojmë” (Në RTSH Fest) – 2001 “Ne Jemi Dashuria” – 2003 “Të Dua Se Je Ti” (Në Kënga Magjike fitoi çmimin e 2-të dhe çmimin e produksionit) – 2004 “Neser Shkoj” (Fituese e RTSH Fest dhe pjesëmarrëse në Eurovision 2005)

– 2005 “Lojë Dashurie (feat. Memli Krasniqi, Hitet e Verës nga Top Albania Radio) – 2005 “Në Një Ishull Që S’egziston” (Kënga Magjike) – 2007 “Të Ndjej Të Huaj” (Cmimi i 2-të dhe çmimi i interpretimit më të mire në Kënga Magjike. Cmimi për “Videoklipin me kamerën më të mirë” në Video Fest) – 2007 “Pierce dhe Tatuazh” (Top Albania Radio Production) – 2009 “When The Rain Is Gone” (Videoklip i tregut ndërkombëtar)

– 2010 “Superstreching” (Produksion gjerman) – 2010 “Dangerous” (Videoklip i tregut ndërkombëtar. Në 10-shen më të mirë gjermane) – 2012 “Can You Touch Me Baby” (Videoklip i tregut ndërkombetar. Në 50-shen më të mirë gjermane)

Ledina ka qënë edhe prezantuese e festivalit në RTSH në dhjetor 2003, në krah të Adi Krastës. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi.