Mourinho kurrë nuk e ka vlerësuar sa i takon, Kumbullën e kërkon tranjeri i njohur

8 muaj më parë
Mourinho kurrë nuk e ka vlerësuar sa i takon, Kumbullën e kërkon tranjeri i njohur

Ivan Juric ishte në stolin e Hellas Verona kur Marash Kumbulla shkëlqeu me paraqitjet e tij. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare u transferua te Roma verën e kaluar për shumën e 2.65 milionë eurove.

Trajneri kroat drejton Torinon dhe kërkon ta ketë sërish në dispozicion Kumbullën. Corriere dello Sport shkruan se 22-vjeçari nga Malësia e Madhe është objektivi i madh i klubit “granata” për mbrojtjen.

Problem është fakti që Roma kërkon 20-25 milionë euro për ta lënë të lirë, shumë që Torino e ka të pamundur. Gjithsesi, drejtuesit e klubit të Serie A po tentojnë ta marrin në huazim lojtarin shqiptar.

Juric e njeh në perfeksion Kumbullën dhe kjo nuk është hera e parë që kërkon ta marrë te Torino. Në fund vendos Jose Mourinho për të ardhmen e qendërmbrojtësit të Shqipërisë, i cili shpreson të përfitojë sa më shumë minuta në sezonin e ri me verdhekuqtë.

Mourinho kurrë nuk e ka vlerësuar sa i takon, Kumbullën e kërkon tranjeri i njohur

Marash Kumbulla është djali i një emigranti shqiptar, i cili shkoi në Itali me gomone nga Shqipëria në kërkim të një jete më të mirë.

Edhe pse vetëm 22-vjeç, Kumbulla arriti të hidhte hapa galopantë në karrierën e tij, duke u transferua te skuadra e Romës ku të mërkurën e kaluar fitoi trofeun e tij të parë, pikërisht me Romën, por në Tiranë.