Mozzik sapo mori nga dikush dhuratën +18

7 muaj më parë
Mozzik sapo mori nga dikush dhuratën +18

Reperi Mozzik prej kohësh tashmë nuk ësht në një lidhje, ose të paktën ende nuk kemi marrë vesh asgjë. Ai i është përkushtuar karrierës dhe muzikës.

Ai gjatë kësaj vere ka qnë mjaft aktiv në tregun muzikor ku ka sjellë shumë hite dhe bashkëpunime. Gjithmonë është në lëvizje për shkak të koncerteve dhe së fundmi po ndan pak kohë me menaxherin e VIP-ave Xhani Demika.

Përmes humorit dhe shakasë Mozzik ka ripostuar një storz të hedhur nga Xhani ku shfaqet me një kasë telefoni me emrin e masave mbrojtëse për marrëdhëniet seksuale, “Durex”.

Xhani shkruan se i ka bërë një dhuratë shumë të vlefshme mikut të tij, ‘që ta ndihmojë në ditë të vështirë.

“Ta gëzosh dhuratën! Vllai mendoi për ty se je beqar dhe hall i madh në treg.”- shkruan ai, ndërsa reperi ia ka kthyer: Më shpëtove vlla’

Mozzik sapo mori nga dikush dhuratën +18

Për të gjithë fansat e Mozzik po ndajmë një bio të shkrutër të tij

Gramoz Aliu ka lindur më 29 shtator 1995), i njohur profesionalisht si Mozzik , është një reper dhe këngëtar kosovar-shqiptar. I lindur dhe i rritur në Ferizaj , Aliu filloi të merret me muzikë që në moshë të vogël para se të ndiqte karrierën profesionale si reper.

Ai mori një vëmendje të konsiderueshme në Ballkanin shqipfolës pas nënshkrimit të kontratës me On Records. Aliu më vonë fitoi popullaritet në Evropën gjermanishtfolëse , pasi bashkëpunoi me ish gruan e tij dhe reperen tjetër Loredana . Bashkëpunimet e tyre arritën sukses tregtar në Austri, Gjermani dhe Zvicër, dhe kryesuan listat në vendet e lartpërmendura.Për shkak të suksesit të tij, ai nënshkroi kontratë me Sony Music Germany dhe njoftoi albumin e tij debutues në studio që do të publikohej në vitin 2020.