Ndodh në terminalin e autobuzave, 32-vjeçari i shkul varësen e floririt një zonje

4 javë më parë
Foto Ilustruese

Një 32-vjeçar i akuzuar për vjedhje me dhunë është arrestuar në Tiranë, tek Terminali i autobusëve. Mësohet se ditën e djeshme, shtetasi me iniciale M.K i ka shkulur varësen nga qafa një gruaje në këtë zonë. Pasi ka vjedhur varësen ai është arrat/sur por arr/tia nuk i ka zgjatur shumë pasi është arr/stuar pak minuta më vonë.

Njoftimi i p0licisë
Finalizohet nga K0misariati i P0licisë Nr. 3, në bashkëpunim me K0misariatin Rajonal të P0licisë Rrugore, operacioni p0licor i koduar “Terminali”. I v0dhi me dhunë varësen e floririt një shtetaseje, identifikohet dhe vihet në pr/nga 32-vjeçari, i dënu/r më parë për të njëjtën veprimtari kr/minale.

Shërbimet e Komisariatit të P0licisë Nr. 3, në bashkëpunim me Komisariatin Rajonal të P0licisë Rrugore, ditën e djeshme, pas marrjes së njoftimit se një person i kishte vjedhur me dh/në varësen një shtetaseje, në afërsi të terminalit të autobusëve, te “Casa Italia”, menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin p0licor të koduar “Terminali”, për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar.

Si rezultat i punës dhe veprimeve të shpejta profesionale, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 dhe shërbimet e Qarkullimit Rrugor, brenda pak minutave, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– M. K., 32 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Vjedhja me dh/në”.
Ky shtetas, mesditën e djeshme, në afërsi të terminalit të autobusëve, i ka vjedhur me dhunë varësen një shtetaseje dhe më pas është larguar. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.