NGA SPANJA | Kontakte me agjentin, por duan 40 mln euro!

8 muaj më parë
NGA SPANJA | Kontakte me agjentin, por duan 40 mln euro!

Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë në kërkim të cilësisë në sulm. Junior Messias është një hap larg konfirmimit, por në atë pozicion ekziston dëshira për të blerë dikë që mund të bëjë kapercimin ne silesi te skuadra e Stefano Piolit.

Charles de Ketelaere dhe Noa Lang janë emrat më të njohur në treg për momentin. Ata kanë çmime shumë të rëndësishme, por brenda mundësive të klubit kuqezi. Mbi të gjitha, pagat janë ende në përputhje me projektin e kuqezinjve.

Fjalimi krejtësisht i ndryshëm në lidhje me Marco Asensio. Çmimi i kartonit të tij, në realitet, nuk është shumë larg nga ai i talentit belg, por paratë që do të derdheshin çdo vit për kontratën do të ishin vërtet të rëndësishme.

Lojtari i Real Madridit nuk ka gjasa të jetë i kënaqur me më pak se shtatë milionë euro neto në sezon. Shumë para që Milani ka treguar se mund të japë, por nëse vërtet duhet t’ia vlejë.

Kontaktet mes Paolo Maldinit dhe agjentit të Asensio-s kanë ekzistuar realisht. Prandaj historia duhet ndjekur për të kuptuar se si do të evoluojë. I duhet kushtuar vëmendje klubeve angleze, si Arsenali, të cilët po bëjnë presion për të.

Konfirmimet vijnë – Ndërkohë, nga Spanja këmbëngulin se Milani është shumë i interesuar. Për ta rikthyer lajmin është Anton Meana në El Larguero: këmbëngul klubi kuqezi. Do të përballeshim me një rast të ngjashëm me atë të Varane.

Në pjatë është një ofertë rinovimi nga Real Madrid. Nëse nuk pranohet, Asensio do t’i shitej klubit qe ben oferten më të lartë në këtë merkato. Vlerësimi i bërë nga blancos do të ishte 40 milionë euro. Ndoshta shumë për një lojtar që tani ka vetëm një vit në kontratën e tij.