Ngjarje mákábër në Kosovë/ 11-vjeçarja dhúnohet për 7 orë me radhë nga 5 burra

9 muaj më parë
Ngjarje mákábër në Kosovë/ 11-vjeçarja dhúnohet për 7 orë me radhë nga 5 burra

Një ngjarje rën/ë është regjistruar ditën e sotme në Kosovë, ku një vajzë 11-vjeçare është dh*nuar nga 5 burra.

Lajmin e konfirmoi Gazeta Ekspress, lajmin e plotë vijon si më poshtë.

Detaje të reja tr0nditëse kanë dalë në lidhje me dhun/min e një të reje në Prishtinë të Kosovës.
Sipas informacioneve të përditësuara, mësohet se vajza që është rr*hur nga pesë burra të ketë qenë një e mitur, 11 vjeç.

Express raporton se e mitura është rr*hur për shtatë orë nga 5 burrat, dy prej të cilëve janë *rrestuar nga P0licia e Prishtinës.

Njoftimi i p0licisë
DHUN/M | Prishtinë 27.08.2022-17:30-00:30. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se pesë persona të dyshuar kanë kryer veprën e lartcekur ndaj v/ktimës femër kosovare.

Lidhur me rastin pas intervistimit viktima është dërguar në strehimore, ndërsa dy të dyshuar meshkuj kosovarë janë arr*stuar dhe pas intervistimit me vendim të pr0kurorit të njëjtit janë dërguar në mbajtje.

Rasti në procedurë het/more.