Një tjetër sukses! Bebe Rexha konfirmon se do jetë pjesë e prezantuesve të “MTV VMA 2022”

1 muaj më parë
Një tjetër sukses! Bebe Rexha konfirmon se do jetë pjesë e prezantuesve të “MTV VMA 2022”

Këtë të diel, më 28, do të zhvillohet një tjetër edicion i MTV Video Music Awards. I krijuar në vitin 1984, çmimi i muzikës ka shenjtëruar tashmë emra si Madonna , Lady Gaga , Britney Spears , Rihanna , Sinéad O’Connor , REM dhe Pearl Jam i cili ka fituar në disa vite në kategorinë e çmimit kryesor: klipi i vitit .

Përveç çmimeve, nata e statujave tërheq gjithmonë vëmendjen edhe për prezantimet e saj. Këtë vit një nga të konfirmuarit është këngëtarja Anitta, e cila do të performojë për herë të parë në skenën kryesore të festës. Ajo kishte kënduar tashmë VMA 2021 , por me një performancë të regjistruar.

Sakaq MTV ka shpallur listën e prezantuesve të Video Music Awards 2022 që nis të dielën, 28 gusht. Në mesin e tyre është dhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha.

Lajmin e ka konfirmuar vetë ajo përmes një postimi në InstaStory, ku bën me dije se do të jetë një nga prezantueset në ngjarjen e madhe.

Përpos yllit shqiptar, do të prezantojnë dhe të tjerë si Ashley Graham, Avril Lavigne, Becky G, Billy Eichner, Cheech & Chong, Chlöe Bailey, Dixie D’Amelio, DJ Khaled, Dove Cameron, Joel Madden, Latto, Lili Reinhart si dhe Offset.

Bebe Rexha ka fituar një çmim “MTV Video Music Awards” në vitin 2019. Asokohe ajo ishte vlerësuar me çmim në kategorinë “Best Dance (Kënga më e mirë ritmike)”, për këngën e saj “Call You Mine” në bashkëpunim me The Chainsmokers.