“Nuk e bëj më se prish përqindjen time efektive…” Krunic te DAZN tregon mbi goditjet e dënimit

8 muaj më parë
“Nuk e bëj më se prish përqindjen time efektive…” Krunic te DAZN tregon mbi goditjet e dënimit

Mesfushori i Milanit, Rade Krunic, ka bërë shaka se nuk është i interesuar të bëjë një tjetër goditje dënimi pasi shënoi kundër Hellas Verona sezonin e kaluar. Krunic është bërë padyshim një nga interpretuesit më të besuar të Stefano Piolit pasi ai ka luajtur një sërë rolesh të ndryshme që nga ardhja e tij nga Empoli në verën e vitit 2019, dhe goli i tij më i mirë për klubin është sigurisht gjuajtja e lirë që realizoi kundër Veronës.

Ishte një gol që përfundoi duke frymëzuar kuqezinjtë për një fitore të pamundur duke pasur parasysh numrin e madh të lojtarëve që ishin jashtë, me Samu Castillejo që luante si sulmues në atë lojë. Fitorja 2-0 u vulos nga një kundërsulm i Diogo Dalot vonë.

Përpara ndeshjes së nesërme kundër Empolit, DAZN foli me Krunic për faktin se ai është në gjendje të godasë goditjet e lira, siç shihet nga goli i tij në Stadio MarcAntonio Bentegodi në 2020-21.

“Në atë ndeshje mungonin shumë lojtarë dhe më dhanë këtë mundësi. Unë qëllova atë herë dhe një herë tjetër dhe kaq”, tha ai. “Unë kam 50% normë konvertimi ne gol – një përqindje e mirë dhe nuk dua ta prish.

Kam shumë bashkëlojtarë që dinë të gjuajnë dhe ata qëndrojnë edhe pas stërvitjes për të provuar goditjet e lira, ata kanë talentin për ta bërë këtë.” tha Boshnjaku qe sigurisht nuk terhiqet mbrapa nese do te vije momenti…