‘Po flas si nënë e dy vajzave’, Aurela Gaçe bën reagimin e fortë për rastin e 11-vjeçares: Mjerë fëmija…

4 javë më parë
‘Po flas si nënë e dy vajzave’, Aurela Gaçe bën reagimin e fortë për rastin e 11-vjeçares: Mjerë fëmija…

Aurela Gaçe ka qënë një tjetër artiste e cila ka reaguar për rastin e 11-vjeçares.

Ajo është nlnl e dy vajzave dhe batyrisht një rast i tillë e ka tr0ditur edhe më shumë, pasi mendon sikur të ishte fëmija i saj.

Gjithmonë ka treguar solidaritet dhe ka ngritur zërin për çështje të tilla, e kësaj here Gaçe shkruan se kjo që ka ndodhur është e tm*rrshme.

Ajo gjithashtu ka bërë pyetjen retorike nëse këta djem kanë nëna dhe motra, për të nënkuptuar se çfarë ‘gjallesash’ kanë rritur dhe kanë lëshuar nëpër rrugët e Prishtinës.

Postimi i plotë:
Si nënë e dy vajzave, kjo që lexoj e dëgjoj është ….e tmerrshme është pak të thuash.
5 qênie që frymojnë mbi tokë, arrijnë me gjakftohtësi të dhunojnë një te mitur. Pa fjalë.
A kanë nëna, motra?
Shpesh thuhet për ndonje person që kryen vepra montruoze se ishte i sëmurë mendor.
Po më këtë rast çfare i bie te jenë? 5 te sëmurë? 5 çfare? Se nuk ka fjalë që mund ti përshkruajë.

A KA LIGJ ?
A ka dënim të mjaftueshëm për monstrat?
Mjerë fëmija me çfare është pêrballur.
Çfare duhet të bëjmë?
Nëse nuk forcihen ligjet, nëse nuk ndëshkohen, ata dalin shpejt e thërrmojnë shpirtra të tjerë./abcnews.al